728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  22 Haziran 2011 Çarşamba

  Asuman Krause


  Asuman Krause
  1 Mart 1976 doğumludur.1998 Türkiye ikinci güzeli, eski manken, sunucu, oyuncu ve şarkıcıdir.
  Çocukluğu
  Asuman Krause Adapazarlı Çerkes anneyle Alman babanın kızı olarak Almanya'da dünyaya geldi. Annesi Almanya'ya ilk giden ve ilk dönenlerdendir. Dayısı tokat atınca annesi gururuna yedirememiş ve öylece gitmiştir. Önce Münih'e sonra Berlin'e gider ve büyük firmalarda çalışır. Safra kesesinden rahasızlanınca hastaneye kaldırılır. Babasıysa o hastanenin ofis bölümünde görevliydi. Annesi Ei, Ei, Ei (ay, ay, ay) (Almanca: yumurta) diye bağırarak babasının dikkatini çekti. Babası annesine yumurta getirir ve böylece bir aşk doğar ve evlenirler. Krause küçük yaştayken ailesi boşanınca. Ablası babasıyla, kendisi annesiyle yaşar. Annesi o sırada Berlin'in en iyi üç restoranından birini işletmektedir. İlkokul 1. sınıftayken Türkiye'ye dönerler. Ankara'daki konsolosluğun okulunda bir yıl okuduktan sonra tekrar Almanya'ya dönerler ve 1993 yılına kadar babasıyla ablası aynı evi paylaşır.
  Büyüyünce basketbolcu olmak istiyordu. Almanya Genç Milli Basketbol Takımı'na girdi, Berlin'in en iyi 10 oyuncusu arasındaydı. Basketbol hakemliği yaptı. İlk aşkı Erkek takımın en iyi oyuncusu olan bir basketbolcu bir oğlandı. Onunla teke tek maç yapınca çok mutlu oluyordu. Annesi, Krause 17 yaşındayken ablasıyla onu alıp Türkiye'ye geldi. Bir daha Almanya'ya dönemedi. O sıralarda Türkçe bilmiyordu. Annesi önce Ankara TED'e götürdü ama Krause'yi almadılar. İzmir Özel Türk Koleji'ne de önüne konan gazeteyi okuyamadığı için kabul edilmedi. Bodrum Lisesi'ne girdi. Böylece okula öncelik verdi ve eskisi kadar basketbol oynayamadı. Hakemlik yapmak istedi ama yaşı tutmuyordu.
  Liseyi bitince annesi Alanya'ya yerleşti. Krause teyzesiyle Ankara'da yaşamaya karar verdikten sonra Alman havayolu şirketi Aero Lloyd'a girdi. Orada bilet kesmeyle işe başladı, sonra üç kişilik ofiste raporları yazdı. Süpervizörlük yaptı.
  Babası Ateisttir. Bir yaz gecesi teyzesi Sübhaneke duası okumayı öğretti. Sonra Kuran kursu'na da gönderdi ve kendiliğinden Müslüman oldu. Kendisini daha çok Türk hissettiğini bir röportajında belirtti.
  Krause Almanca, Türkçe, İngilizce ve Fransızca biliyor.
  Türkiye Güzellik Yarışması sonrası
  Türkiye ikinci güzeli seçildikten sonra mankenliğe başladı. 2005 yılında "Yaz Sabahı" isimli showun sunuculuğunu üstlendi. Aynı yıl Sen Ne Dilersen adlı filminde melek rolünü üstlenerek oyunculuğa adım attı. Sonradan Görme dizisinde Metin Şentürk ile başrolü paylaştı. "No Savaş Yes Manken" tiyatro oyununun ardından Kandemir Konduk'un "İyi Aile Çocuğu" tiyatrosunda başrol alarak oyunculuğunu pekiştirdi.
  Krause, 2006 yılında mankenliği bırakarak şarkıcılığa başladı. İlk albümü "Çok Yalnızım"ı 2006 yılında Seyhan Müzik etiketiyle yayınladı. Mankenlikten şarkıcılığa geçtiği için yapılabilecek haksız eleştirileri önlemek için, albümü ismini vermeden radyolara gönderdi. Şarkıları genel olarak pozitif tepkiler alırken, ses rengi ise Burcu Güneş ve Emel Müftüoğlu'na benzetildi. İkinci albümü "Kukla" ise 2008 yılında yayınlandı. 2009 Mayıs ayına kadar Show TV'de Wipe Out programını sunan Krause, bugünlerde ise Show TV'de Wipe Out adlı yarışmanın 2. serisini sunmaktadır. Ayrıca, STAR Tv'de Fear Factor Extreme adlı programı sunmuştur
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Asuman Krause Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top