728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  22 Haziran 2011 Çarşamba

  Bendeniz

  Bendeniz (şarkıcı)
  Bendeniz’in asıl adı Deniz Çelik tir.
  25 Temmuz 1973, Zürih, İsviçre
  Biyografi
  İsviçre'de dünyaya gelen Bendeniz Konya'nın Yeniceoba ilçesi nufusuna kayıtlıdır. Erenköy Kız Lisesi'nden mezun oldu. Lise öğreniminin ardından tekrar İsviçre'ye dönerek iki yıl boyunca büro işleri alanında bir meslek yüksekokuluna devam etti. Bir süre Türkiye’nin ilk bayan futbol takımı Dostlukspor’da oynadı.
  1993 yılında müzik dünyasına giren Bendeniz; Neslihan Yargıcı'nın bir projesinde "Abajur Kız" imajıyla lanse edildi. İlk klip söz konusu imajla "Ya Sen Ya Hiç"e çekilerek ilgi uyandırdı. Ayrıca "Ya Sen Ya Hiç" adlı klibiyle dünyanın en büyük müzik televizyon kanallarından biri olan MTV'nin düzenlemiş olduğu yarışmanın Türkiye elemelerinde dört iddialı klibi geride bırakarak Avrupa elemelerine katılmaya hak kazandı. 19 ülkeden 19 klibin yer aldığı yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etme başarısını gösterdi.
  1994 yılında Harun Kolçak'la "Biz" adında bir single yayınladı. 1995 yılında çıkardığı albümü "Bendeniz II", Neler Olacak, Gönül Yareler İçinde ve 80 Günde Devr-i Alem gibi hitlerle, sanatçının en iyi albümü olarak görülmektedir.
  1996 yılında çıkardığı albümü "Bendeniz III", o yıldaki rock akımından etkilenmiş ve Anadolu rock soundları içeren bir albüm olmuştur.
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Bendeniz Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top