728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  22 Haziran 2011 Çarşamba

  Emir
  Emir


  Emir Eylül 1980, İstanbul


  Biyografi


  1980 yılının Eylül ayında İstanbul'da dünyaya gelen şarkıcı, ilk ve orta öğrenimini yine aynı şehirde sürdürmüş, daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü'nü kazanmış ve halen bu okulda öğrenim görmeye devam etmektedir. Müzisyen kimliğini ise, daha önce Demet Akalın, Gülşen gibi birçok sanatçının menajerliğini yapmış olan Haluk Şentürk'ün asistanlığını yaparak keşfeden şarkıcı, şan eğitimi ve Altan Varol'dan diksiyon dersleri aldı. İlk solo albümünü ünlü sanatçı Tarkan'ın da desteğiyle "Hitt Müzik" ve DMC ortak yapımı ile 2009 yılında piyasaya sürmüştür. Albümünde başta Tarkan olmak üzere, Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Gülşen, Harun Kolçak ve Berksan gibi günümüz pop müziğinde önemli yerlere sahip birçok isim, besteleriyle sanatçıya destek olmuşlardır.


  Albümün ilk video klibi sözü ve müziği Tarkan'a ait olan "Ben Sen Olamam"a çekildi. Bu klip Haziran ayında gösterime girdi ve kısa zaman içerisinde birçok radyoda ve televizyon kanalında kendine yer bulmayı başararak, Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde 5 numaraya kadar yükseldi. Sanatçının bu şarkısının video klibini ünlü yönetmen Murad Küçük çekerken, Tarkan da bu klipte kendisine eşlik etti. Video klipteki kostümler Ceyda Balaban tarafından hazırlandı. Çekimler Gebze Sanayi Bölgesi'nde bir araba fabrikasında yapıldı. 35 mm. çekilen klibin çekimleri iki günde tamamlandı. Daha önce, Dannie Minogue, Prince gibi dünyaca ünlü sanatçıların video kliplerinde görüntü yönetmeni olarak görev alan Dennis Madden de çekimler için Türkiye'ye geldi. Klibin prodüksiyonu Filmline şirketi tarafından yapıldı. Klibin post prodüksiyonu ise yaklaşık olarak bir hafta kadar sürdü.


  Albümün ikinci video klibi ise, sözü Yıldız Tilbe'ye, müziği ise Yunan besteci Phoebus'a ait olan "Eline Düştüm" isimli parçaya çekildi. Klibin yönetmenliğini bir önceki videoda olduğu gibi yine Murad Küçük üstlenirken, görüntü yönetmenliği ise Robert Benavides tarafından gerçekleştirdi. 16mm. formatında sinema filmi tadında çekilen klip çekimleri 5 gün sürdü. Şarkı bir önceki video klipten daha fazla başarılı olarak, Türkçe Top 20 Listesi'nde 2 numaraya kadar yükselmeyi başardı.


  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Emir Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top