728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  24 Haziran 2011 Cuma

  Keremcem  Keremcem Dürük (d. 28 Aralık 1977, Milas, Muğla) Türk şarkıcı ve oyuncu.
  Kariyeri

  Gerçekte 28 Aralık 1977, resmi kayda göre ise 5 Ocak 1978 tarihinde Milas’ta doğdu. İlköğrenimini Milas Sakarya İlkokulu’nda gördü. İzmir Özel Fatih Koleji’ndeki ortaöğreniminden sonra Muğla Turgutreis Lisesi’nden 1995 senesinde mezun oldu. Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2003’te mezun oldu. Gitar çalmaya lise yıllarında başladı, sözü ve müziği kendisine ait ilk bestesi olan ve ilk albümünde de yer alan “Elimde Değil” şarkısını 1996’da Ankara'da yaptı.

  2001 - 2005 arası

  Daha sonra üniversite yıllarında tanıştığı arkadaşı Yunus Adak’la beste çalışmalarına devam etti. 2001’de Yonca Evcimik’in teşvikiyle İstanbul’a geldi. Yine O’nun vasıtasıyla 2004’te Aykut Gürel’le çalışmaya başladı. 2005’te ilk albümü Eylül, İremrecords etiketiyle piyasaya çıktı. “Nerelere Gideyim”, “Pardesü”, “Ağlayalım Beraber”, “Aşk Oyunu” gibi sevilen şarkılarını içeren bu albüm ona “Popsav” ve “Altın Kelebek”ten “En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” ödüllerini getirdi.

  Aynı sene TRT’de yayınlanan tv filmi “Kerem İle Aslı”nın “Kerem”i oldu. 2005 senesinde onu daha büyük kitlelere tanıtan “Aşk Oyunu” dizisinin “Sarp”ı oldu. Aynı sene Seden Gürel’le düet albümleri “Maia”yı çıkarttılar, Sezen Aksu-Özdemir Erdoğan’ın sevilen şarkısı “Küçük Bir Aşk Masalı”nı yeniden yorumladılar.

  2006 - 2011 arası

  2006’da Haldun Dormen yönetimindeki “Broadway’den İstanbul’a” isimli müzikal projede “Notre Damme de Paris”, “Grease”, “Hisseli Harikalar” ve “Lüküs Hayat” müzikalleri’nden şarkılar söyledi. Aynı sene 2. solo albümü “Aşk Bitti”yi çıkardı... “Aşk Bitti”, “Aman Aman”, “Kalenin Fethi” bu albümde en sevilen şarkılar oldu. Müzikalde seslendirdiği “Birlikte” isimli şarkısı da bu albümde yer aldı.

  Aşk Bitti” albümü ile “Kral Müzik Ödülleri”nde “En İyi Erkek Sanatçı” seçildi. Bir “Walt Disney” yapımı olan “High School Musical 2“ filminin soundtrack albümünde iki şarkı seslendirdi ve bu albümden “İçimdeki Müzik Sensin” video klibi Almanya, ABD ve birçok ülkede gösterildi.

  Çirkin Ördek Yavrusu” animasyon komedisinde bir “ördeği” seslendirmesi bu alandaki ilk deneyimiydi.

  2007’de “İki Yabancı” adlı tv dizisinin “Dr. Cem”i oldu. 2008’de Romanya’dan “İmba” grubuyla “Ateşler İçinde “isminde bir single albüm çıkardı. Aynı sene “Elif” isimli tv dizisinin “Ahmet”i oldu.

  High School Muzical 3” sinema filminde ve yakında çıkacak olan soundtrack albümde de yeralacak olan “Senle Olmak İsterim” isimli şarkıyı seslendirdi.

  2009 3. solo albüm “Dokun”u yine İremrecords etiketiyle Aykut Gürel prodüktörlüğünde çıkardı. Daha albüm çıkmadan “Kita”yla birlikte seslendirdikleri ve müzik kanallarında uzun süre 1 numarada kalan “Hayallerin Peşinde” isimli video klip, 3D animasyon bir karakterle gerçek görüntünün beraber kullanılması açısından Türkiye’de bir ilk oldu. Albümün 2. klibi “Sana Ferrari Gerekti” isimli şarkıya çekildi.“En iyi Orkestralı Video (Sana Ferrari Gerekti” gösterilerek 2009'ün en iyi videoları arasında gösterildi. İstanbul, Anadolu, Almanya, Kıbrıs ve Azerbaycan’da 170’in üzerinde konser verdi.

  2009 senesinin Ağustos ayı ortalarında askere gitti.Keremcem vatani görevini(askerlik) 323.Kısa Dönem olarak Ocak 2010 tarihinde Keremcem, gitmeden önce son albümü “Dokun”da yer alan dört ayrı şarkıya klip çekti. “İmtihan” adını taşıyan ve uzun süre listelerdeki yerini koruyan ilk klibin ardından “ Son Bir Kez /Ağustos Böcekleri ” ile bir kez daha ekranlarda sevenleriyle buluştu. “Yutkunamıyorum” ve “Neden Geldin” isimli şarkılara çekilen diğer iki klip ise yayınlanmaya hazır bir şekilde sıralarını bekliyor. “Yutkunamıyorum” Keremcem askerden döndükten sonra ekranlarla buluştu.Kış aylarında iddialı bir dizi projesiyle ekranda olacağını söyledi.05-08-2010 perşembe günü FOX'ta “Keskin Bıçak” adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştır.

  Sanatçı müzik kariyerini çıkardığı 2011 yılında çıkardığı Hayata albümü ile sürdürmektedir.

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Keremcem Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top