728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  24 Haziran 2011 Cuma

  Kutsi  Kutsi (d. 16 Mart 1973 Malatya) doğumlu, gerçek adı Ahmet Kutsi Karadoğan olan bestekar, söz yazarı ve Türk pop müziği sanatçısıdır. İsmini Türk şair Ahmet Kutsi Tecer'den almıştır.
  Kutsi, Ankara'da doğup, büyümüş ve müzik yaşamına orada başlamıştır. Önceleri Didim'in Bora Barında akordiyon çalarak müzisyenliğe ilk adımlarını atmıştır.

  Cengiz Kurtoğlu'nun da büyük desteğini alan Kutsi, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor albümünde "Duvardaki Resmin" şarkısı ile sesini daha da duyurmaya başlamış ve kolay kolay unutulmayacağını göstermiştir.

  Meslek olarak sadece müzisyenlik değil aynı zamanda oyunculuğu da seçen Kutsi 2006 yılında Doktorlar dizisi ile oyunculuğa ilk adımını atmış ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. Doktorlar dizisi bittikten bir süre sonra Kahramanlar dizisi ile yeniden ekranlarda olan Kutsi, 2010 yazında Doktorlar'ın tekrarları çok izlenip ve seyirciler tarafından yeniden başlamasının istenmesi üzerine "3 Aralık 2010" tarihinde Doktorlar dizisi yeniden ekranlara geri dönmüştür. Ve yine çok büyük bir seyirci kitlesi yakalamıştır.

  11 yıllık profesyonel müzisyenlik kariyeri olan Kutsi bu 11 yılda dolu dolu 5 albüm çıkarmış ve hep hit parçalarla çok konuşulmuştur! "Sana Ne, Bomboşum Buralarda, Ağlama Kalbim, Aşkın Gururu, Geçer, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor, İlan-ı Aşk, Doğum Günü, Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim, Zor Olsa da, Melek ve Kapımı Çal" bunların gerçekten en önemli göstergeleridir.

  Meslek hayatı

  1992 yılında kendi bestelerinden oluşan ufak bir albümle İstanbul'a gelmiş ancak bu dönemde prodüktörlerin dikkatini çekmeyi başaramamıştır. Ama çalışmalarına devam eden Kutsi, Erol Köse'nin keşfi ile 2000 yılında 26 gün gibi kisa bir sürede Aşk Payını Aldı adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Asıl kendini gösterdiği Sana Ne albümünü 2005 yılında çıkarmıştır. Bu dönemde başta Nalan, Berksan olmak üzere diğer sanatçılara verdiği besteler ve Petek Dinçöz ile yaptığı düetlerle de dikkat çekmiştir. Bu albümle ünü daha da artan Kutsi, müzik kanalı olan Kral Tv'de İlanı Aşk adlı programıyla müzik ve sunuculuğu bir arada yürütmüştür. 2006 yılında Doktorlar dizisiyle oyunculuğa adım atan Kutsi aynı dönemde Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor adlı albümüyle müzikteki başarılı çıkışını devam ettirmeyi başarmıştır. Bu albümü diğerlerinden ayıran en büyük özelliği hiçbir elektronik ve bilgisayar müziğine yer vermeden, tamamiyle canlı müzikten oluşuyor olmasıydı. Bu albüm, Osman İşmen yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde hazırlanmıştır.2008'in yaz başında ise Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim albümü ile müzik listelerinde zirveye oturmuştur. Albüm içinde birçok hiti barındırarak sanatçının kariyerine önemli bir katkı sağlamıştır. Hit olamayan şarkısı hiç yoktur.

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Kutsi Rating: 5 Reviewed By: Adsız
  Scroll to Top