728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  30 Ağustos 2011 Salı

  Selen Servi Röportajı - Muzikoza.com

  Selen Servi müziği hep içinde yaşatanlardan,günyüzüne çıkarmak için hep 'gün' sayanlardan.Uzun yıllar farklı sektörlerde çalışmış,yaşam koçluğu yapmış ama müziğin peşini bırakmamış Selen Servi ile ilk albümü hakkında röportaja hazırlanın !

  Kendisinin de dediği gibi  "Göze Aldım. Yola çıktım İyi ki de yaşadım. Hazırım yine yaşarım.

  Müzikoza : Bu albüm nasıl bir çalışmanın,nasıl bir yolculuğun ürünü ?

  Selen Servi: Uzun bir yolculuğun, yer yer endişeli, yer yer cesur bir sürecin sonucu. İlahi plan buraya açıldı diyebilirim en kestirmesinden.

  Müzikoza : Şarkı seçimlerini neye göre yaptınız ? Şarkılar genel olarak ne anlatıyor ? Kliplendirmeyi düşündüğün başka parçalar var mı?

  Selen Servi: Dava'yı ve Göze Aldım'ı -bossa nova- kliplendirmeyi düşünüyorum. Şarkı seçimini sözlerin bana uyması üzerine yaptım. Ondan sonrası aranjörün sihirli değneği idi. O da İskender Paydaş gibi bir isim olmalıydı. Ne mutlu gerçek oldu. Albüm yapıyorum dediğim an Adnan Ergil ve Dava şarkısıyla buluşmak da müthişti. Benim için yeri çok özel bir şarkı.

  Neler anlattıklarına gelince, sanırım herşeyi. Yani Göze aldım hem cesur bir kadın hem teslim olmuş, Dava isyanı olan bir kadın, Aşk Oyunu cazip ve çapkın bir kadın, Gittin yasta bir kadın, Çakıl Taşları özgür ve esprili bir kadın... Bir kadının ruh halleri işte...

  Müzikoza : Bir tekli de yayınladınız..Satış oranı nasıl,tepkilerden memnun musunuz ?

  Selen Servi: Duyanlar, dinleyenler sevdi Aşk Oyunu'nu. Biz de onun remiksini yaptık yaz için. Kim bilir kimler çalıyor ve dinliyor. Bilmek mümkün değil ama bir yerlerde duyunca çok mutlu oluyorum. Şarkıyla henüz buluşamamış bir geniş kitle de var. Orada da sizin gibi medya araçları giriyor devreye. İşin ticari yanıyla da ben ilgileniyorum. İnanın şarkı söylemek kadar keyifli değil  :)
   
  Müzikoza : Trt'de bir tv programınız başladı Bundan bahseder misiniz biraz?

  Selen Servi: Ömer Önder, Erdal Çelik ve ben birlikte yapıyoruz. Bir Şarkıdır Hayat... Her Perşembe saat 23:00'te canlı yayın. Rating'leri çok sevindirici. Biliyorsunuz artık anlık ölçülüyor.

  Yeni neslin bilmediği, tanımadığı isimler de eşlik ediyor bize. Müthiş yorumcular ve ben çocukluğuma dönüyorum. Anı yazıyorum bu isimlerle; Ersan Erdura, Coşkun Demir, Selçuk Ural, Salim Dündar... Yaz programı idi. Eylül ortasında bitiyor. Aynı konsepti sahneye de taşıyoruz kış sezonunda. Bu arada programın geçmiş bölümleri trt müzik web sitesinin arşivinde mevcut.


  Müzikoza : Yakın ve uzak gelecekteki planlarınız neler?

  Selen Servi: Kafamda öyle çok şey dönüyor ki. Televizyonda olmaya devam edeceğim, bir web tv için de program hazırlığındayım. Özel konsept sahneler var. Ekim'de başlıyoruz. Tüm bilgileri www.selenservi.com ya da facebook fan sayfamdan takip edebilir isteyenler. Sosyal medyada varız yani:) Geçenlerde Deniz Arcak bir programda enfes bir cümle kurdu. Tam yeri geldi ben de söyleyeyim. "Bunların hepsi beşer planlar, İlahi plan nereye açılır bilemem" Benim kabulüm.


  Röportaj: Rukiye Şahin
  www.muzikoza.com - Özel Röportajı


  Selen Servi'ye http://www.selenservi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
  Şarkıları ise aşağıda sizlerle. Keyifli dinlemeler.

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Selen Servi Röportajı - Muzikoza.com Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top