728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  3 Aralık 2012 Pazartesi

  Ebru Elver Müzikoza Röportajı

  Geçtiğimiz haftalarda "İz" isimli albümüyle uzun bir aradan sonra müzikseverler ile buluşan Ebru Elver, bu haftaki konuğumuz. Ebru Elver röportajı sizlerle.

  Müzikoza: Öncelikle yeni albümünüz hayırlı olsun :) Albüme aldığınız ilk tepkiler nasıl?

  Ebru Elver: Teşekkür ederim :) ''iz'' albümünün ilk tepkileri tahmininiz üzere süper..beklediğimden de güzel gidiyor.sakin hareket ediyoruz. Şarkılarımızın hemen tüketileceğine dair bir kaygım yok, uzun süre dinlenebilecek şarkılar o nedenle seviyorum bu ağır ve emin adımlarla yürümeyi.

  Müzikoza: 9 parçalık "İz" albümüyle müzikseverler ile buluştunuz. Albüm konusuna da geleceğiz, önce biraz sizden bahsedelim. Neler yapıyorsunuz "Paranoyak" albümünden bu yana?

  Ebru Elver: 2006'dan bu yana müzikal ve sahne çalışmalarıma devam ettim,büyüdüm,şarkılar yazdım,hayatı kokladım.

  Müzikoza: Nükhet Duru, Özcan Deniz, Haluk Levent gibi isimlere vokalistlik yaptığınızı biliyoruz, son dönemde kimlerle çalışıyorsunuz?

  Ebru Elver: Kendi orkestramla çeşitli sahne ve organizasyonlarda yer alıyorum.''iz'' albümüm de ise plak şirketim Kekeva,müzik direktörüm Serhat Şensesli,iletişim danışmanım Özgür Aras menajerim Neslihan Çınar,çalışma arkadaşlarımdır.

  Müzikoza: Albümünüze gelecek olursak Onno Tunç döneminin pop müziğini yakalamayı amaçlayan bir albüm ve özlenen pop tarzını yakalamak istiyorsunuz. Oldukça iddialı bir yaklaşım. Nasıl gelişti albüm süreci anlatır mısınız?

  Ebru Elver: E hayatta iddialı olmak lazım :) 2006 dan bu yana bir kenara şarkılarımı biriktirdim,en doğru olanları seçip,en doğru aranjeler üzerinde çalıştık..aslında bu yüzdende biraz uzun sürdü ''iz'' albümü.özel bir proje olsun istedim,hem iddialı,hem müzikal,hem ruhlu..içimde hazır olduğumu hissettiğim an çalışmalara başladım ve kolları sıvadım..özenli şeyler için emek vermek gerekiyor. Ben de oldukça emek verdim ve yakın bir zaman önce sizlerle buluşturdum ''iz''albümünü..

  Müzikoza: Yine müzik ve pop konusuna dönecek olursak, sizce pop müzik Türkiye'de ne durumda? Ya da şöyle sorayım, sizin istediğiniz veya hedeflediğiniz tarz ile ne kadar uyumlu?

  Ebru Elver: Basın bültenimde geçtiği gibi,90'lı yıllardan sonra müzik başka bir anlayışa dönüştü, ticari kaygılar ağır bastı zaman zaman müzikte. Aynı anda hem trendi yakalamak hem de ticari kaygılarla hareket etmek de belki bizi biraz ruhsuzlaştırdı. Kimseler ruhunu koyamadı ortaya kaygılardan,korkulardan..Ben ruhumu koymak istedim ortaya aslanlar gibi..Ben ruhu olan her şeyi dinlerim,tarz hiç önemli değil.Neşet ertaş da dinlerim,Chick Korea da, Kibariye de dinlerim,  Mariah Carey de..Kısacası,biraz da müzikle kendini ifade eden herkesi dinlerim.Türkiye pop müziğinde,90'lı yıllardan yana benim ruhuma bir şeyler katabilecek müziklerin olmadığına inanıyorum..Onno tunç ve Sezen den sonra özellikle.

  Müzikoza: Albümün ilk klibi hangi parçaya geliyor ve kaç parçaya klip çekmeyi düşünüyorsunuz?

  Ebru Elver: Albümün ilk klibi Tayfun Dinçer yönetmenliğinde "Sevdalar seni bozar"a geliyor..her şarkımı kliplendirmeyi hedefliyorum..Klibin son rötuşları tamamlanmak üzere ve çok yakında müzik kanalları ve sosyal medyada klibimi de izleyebileceksiniz.

  Müzikoza: Önümüzdeki dönemlerde planlarınız neler?

  Ebru Elver:Ben bu albümle iz bırakmak istiyorum..gönül şarkıları yazıp,söyleyip,gönüllere tercüman olmak istiyorum...

  Müzikoza: Misafirimiz olduğunuz için teşekkürler.

  Muzikoza.com Özel Röportajı
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Ebru Elver Müzikoza Röportajı Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top