728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  13 Kasım 2013 Çarşamba

  Dilek Türkan 13 Kasım Konseri - Oyun Atölyesi

  Solo projesi "Aşk Mevsimi" albümünde yer alan tangolar dışında; Dilek Türkan'ın sesinden duymaya alıştığımız repertuarı ile 13 Kasım'da oyun atölyesi'nde seyircisi ile buluşacak.


  Biyografi:

  1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999'da mezun oldu. 1996 yılında TRT İstanbul Radyosu'na girdi. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT Televizyonu'nda programlar yaptı.
  İstanbul Hanımları grubu ve İncesaz grubu başta olmak üzere çeşitli gruplarla konserler verdi. Yarkın Ritim Grubu'nun Kervansaray, İncesaz'ın Dört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz'ın Üç/İstanbul'a Dair albümünde vokal olarak yer aldı. Bunların yanı sıra kendisine ait dizi müziği ve Türk müziği albümleri vardır.
  2005 yılnda Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu'na ve 2006 yılında İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu'na ses sanatçısı olarak katıldı. 2009 yılında 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü'nü kazandı.
  18 Haziran 2013 tarihinden itibaren İncesaz ile yollarını ayırmıştır. TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir.
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dilek Türkan 13 Kasım Konseri - Oyun Atölyesi Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top