728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  20 Şubat 2014 Perşembe

  Korkuluk Yeni Klibini Yayınladı "Sebebim Yok"

  Söz, müzik ve düzenlemesi Harun Can'a ait olan ‘Sebebim Yok’ isimli şarkının videosu, ekibin 14 saatte sete dönüştürdüğü yıkık bir binada gerçekleştirildi. 1 günde tamamlanan çekimlerin post prodüksiyon aşaması ise 1 hafta sürdü. Yeni Korkuluk videosu olan ‘Sebebim Yok’, bir önceki ‘Soytarı’ videosundan da hatırladığımız Mustafa Özen ve Murat Aytekin tarafından çekildi.  ¨Yalnızlık¨ üzerine kurulu bir temanın işlendiği videoda, inzivaya çekilmiş, hayalleri ve sanrılarıyla yaşayan bir adamı görüyoruz.

  Harun, yeni video için; ¨Bu şarkı, derdini direkt bir biçimde anlatıyor. Dolaylı olamayacak kadar yorgun bir şarkı bu... Bu yüzden ‘Sebebim Yok’ videosu için bir hikaye yazmak istemedim. Ayrıca dinleyen insanların kendi yaşanmışlıkları üzerinden bu şarkıya yükleyecekleri yeni anlamlar bana daha değerli geliyor. Yarattığınız ürün, başka zihinlerde yeniden bedenlenirken sizden özgürleşiyor. Makyaj, kostüm, dekor ve benzeri tasarlanmış hemen her şeyden uzaklaşarak sadece şarkıyı söylemek istedim. Bu şarkının sözlerini yazdığımda, devamında bir cümle daha kurmaya takatim kalmamıştı. Videoda da böyle hissettim. Benim için, duygusal anlamda zor bir çalışma olmasına rağmen ardıma böyle bir kayıt düşebilmiş olduğum için mutluyum¨ diyor.

  Korkuluk, bu sefer daha kurgusal ve minimal bir görsel anlatım ile karşımıza çıkıyor.  ¨Ruhum kurumuş bir ağaç, dünüm dökülen yapraklar.
  Her gece bir sonraki güne uyanmaya inanmak zorlaşıyor.
  Benim bu hayatı sürmeye, derdimden başka sebebim yok.
  Benim bu hayatı sürmeye, derdimden başka sebebim yok.¨
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Korkuluk Yeni Klibini Yayınladı "Sebebim Yok" Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top