728x90 AdSpace

 • Yeni Albüm

  20 Şubat 2015 Cuma

  The Avener'in İlk Albümü "The Wanderings of the Avener" Yayınlanıyor

  The Avener’ın kendine özgü tarzı; farklı türler, tarihler ve stiller arasında gezinirken aynı zamanda underground ve high-end pop arasında bir denge kurmayı başarıyor.
  Bir çok hit club parçasının hayalet yapımcısı olan Tristan, kendi istekleri ve arzuları doğrultusunda müzik dünyasına yeniden giriş yaptığında The Avener ismini kullanmaya başlamıştı.

  Yeni albümü için kendini aylarca stüdyoya kapatan Tristan: “İşe eskiden yaptığım ve değeri anlaşılmayan parçaları yeniden düzenleyerek başladım.” diyor. Elektro ve akustik müzik arasındaki mükemmel dengeyi yakalamaya çalışan sanatçı, kendi besteleri dışında cover parçalar da yaratıyor. Cover’ları arasında 70’ler ve 80’lerden Sixto Rodriguez, John Lee Hooker, Mazzy Star, The Be Good Tanyas, Andy Bey ve Adam Cohen gibi ünlü isimlerin parçaları yer alıyor.  The Avener’ın parçaları ‘Müzik dünyasındaki zarif Fransız dokunuşu’ olarak kabul edilirken aynı zamanda armonik duygu ve dans arasındaki eksik olan bağlantıyı kurmayı başaran ender girişimlerden biri olarak görülüyor.

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 comments:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: The Avener'in İlk Albümü "The Wanderings of the Avener" Yayınlanıyor Rating: 5 Reviewed By: Editör
  Scroll to Top